REKLAMA
REKLAMA

Grand Prix dla Sanoka

SANOK/WARSZAWA. W dniach 31.03 i 01.04.2012 odbyły się w Warszawie Ogólnopolskie Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Klas Gitary oraz Zespołów Gitarowych Szkół Muzycznych II stopnia.

Jury, pracujące pod kierunkiem prof. Jerzego Nalepki z Akademii Muzycznej w Łodzi w kategorii zespołów przyznało najwyższą nagrodę Grand Prix dla duetu gitarowego z sanockiej szkoły muzycznej w składzie: Maria Korzeniowska i Michał Dąbrowski, który w utworach F. Sora, E. Granadosa oraz J.K. Mertza pokazał swój bardzo wysoki kunszt wykonawczy.

W grupie solistów sanocką szkołę reprezentował Michał Dąbrowski, który również przekonał jury swoją interpretacją muzyki barokowej i współczesnej, za co otrzymał III nagrodę. Zarówno duet jak i solistę przygotowała do przesłuchań Iwona Bodziak. Na co dzień Marysia jest uczennicą Gimnazjum Nr 1 w Sanoku, natomiast Michał uczniem I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. Po udanych występach w eliminacjach szkolnych i makroregionalnych oboje znaleźli się w ścisłej czołówce młodych polskich gitarzystów. W nagrodę 27 kwietnia duet wystąpi w Koncercie Laureatów Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Studio S1 w Warszawie.

Michał Dąbrowski i Maria Korzeniowska

Iwona Bodziak

04-04-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)