Grozili policjantom i ich rodzinom

05-01-2012

USTRZYKI DOLNE. Wczoraj rano (4 bm.) dwaj mieszkańcy gminy Ustrzyki Dolne usłyszeli zarzuty o zmuszanie funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych poprzez grożenie policjantom i ich rodzinom. 2 stycznia funkcjonariusze interweniowali podczas libacji

alkoholowej w domu w jednej z podustrzyckich miejscowości. Policja będzie wnosić do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego.

W poniedziałek wieczorem, policjanci zostali wezwani do głośno zachowujących się uczestników libacji alkoholowej w jednej z podustrzyckich miejscowości. Na miejscu zastali dwóch mężczyzn i kobietę, wszyscy spożywali alkohol, a pomieszczenie, w którym przebywali było zdemolowane. Na prośbę policjantów o zmianę swojego zachowania, które przeszkadza zamieszkującej na parterze budynku starszej kobiecie, mężczyźni zaczęli wyzywać i grozić interweniującym. Jeden z nich rzucił butelką w szklane drzwi od meblościanki rozbijając je. Mężczyźni nie słuchali poleceń, byli agresywni, ubliżali i grozili policjantom i ich rodzinom. Za takie zachowanie zostali zatrzymani.

Doprowadzenie ich z miejsca interwencji nie było łatwe: zapierali się, wyszarpywali. Jeden z nich, 44-latek zniszczył drzwi w radiowozie. Obaj mężczyźni byli pijani. Test na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał u obydwu po około 2,5 promila alkoholu. Przez cały wtorek mężczyźni trzeźwieli w policyjnym areszcie.

Wczoraj rano przeprowadzono z nimi czynności procesowe przedstawiając im po dwa zarzuty: wywierania wpływu na czynności urzędowe i za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz znieważenia funkcjonariuszy, który zagrożony jest kara do 1 roku pozbawienia wolności. Policja wnioskuje do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec mężczyzn.

KPP Ustrzyki Dolne

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.