Kierowca na „podwójnym gazie” zatrzymany w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Funkcjonariusze policji zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. 51-letni mieszkaniec powiatu sanockiego nie mógł zapanować nad prowadzonym pojazdem. Był poniedziałek, wczesne popołudnie.

Policjanci podejrzewając, że kierujący samochodem audi może być nietrzeźwy, chcieli uniemożliwić mu dalszą jazdę. Jednak gdy usiłowali zatrzymać pojazd, kierujący wyskoczył z samochodu i uciekał pieszo. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie.

W poniedziałek przed godz. 14, kierujący samochodem audi jadąc ul. Przemyską w Sanoku nie potrafił zapanować nad swoim pojazdem, wjechał w krawężnik, a wycofując na środku skrzyżowania prawie doprowadził do zderzenia z innymi jadącymi samochodami. Policjanci próbowali zatrzymać mężczyznę, jednak ten pospiesznie odjechał. W pewnym momencie kierujący zatrzymał samochód, wysiadł z niego i zaczął uciekać pieszo. Po kilkudziesięciu metrach pościgu został przez policjantów zatrzymany.

Kierowcą audi okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. 51-latek został zbadany pod kątem trzeźwości. Miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Dodatkowo została mu pobrana krew do badań.

Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia zeznań. Wczoraj usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego czynu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."