Kolejny etap prac na Kawczyńskiego

16-04-2012

SANOK. Miasto Sanok rozpoczęło kolejny etap prac przy budowie ul. Kawczyńskiego. Dzięki temu będzie możliwa komunikacja między ulicami Stróżowską i Robotniczą w Sanoku.

Prace przy wykonywaniu ul. Kawczyńskiego na odcinku: ulica Rzemieślnicza – ulica Robotnicza, rozpoczęły się w sierpniu zeszłego roku. Droga ta jest kontynuacją, wybudowanego w poprzednich latach odcinka: ulica Wolna – ulica Rzemieślnicza i przekracza płynący tamtędy potok. Stąd potrzeba wykonania mostu w ciągu drogi, co zostało zrobione w zeszłym roku.

Obecnie powstaje 160 metrów nowej drogi, a całość połączy ulicę Stróżowską z ulicą Robotniczą, co usprawni komunikację wewnątrzosiedlową. Będzie to ogromne udogodnienie dla mieszkańców osiedla, którzy na razie chcąc, np. dostać się z ul. Stróżowskiej na Robotniczą, muszą jechać naokoło i nadrabiać kilka kilometrów drogi. Umożliwi to również uruchomienie na tej trasie linii autobusowej.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku


Od redakcji:

Na temat budowy łącznika pomiędzy ulicami Robotniczą a Stróżowską powstał materiał wideo: Sanok: droga kosztem boiska sportowego.Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.