Kolejny sukces ucznia sanockiego „Ekonomika”

PODKARPACIE. W Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbył się wojewódzki finał III edycji Konkursu Wiedzy o Funduszach Europejskich w Województwie Podkarpackim. Najlepszy okazał się Dariusz Drozd z Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku.

Był to drugi etap konkursu, w którym uczestniczyli najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – zwycięzcy zawodów szkolnych. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a uczestnicy musieli wykazać się szczegółową wiedzą dotyczącą: Funduszy Europejskich, Polityki Spójności, Narodowej Strategii Spójności i Programów Operacyjnych, Priorytetów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, zasad kwalifikowania wydatków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz wytycznych dla beneficjentów w zakresie informacji i promocji.

Darek okazał się bezkonkurencyjny i uzyskał najwyższą liczbę punktów,  1 miejsce i tytuł  laureata konkursu. W nagrodę otrzymał wysokiej klasy smartfon, bon zakupowy o wartości 200 zł  oraz materiały edukacyjne i promocyjne dotyczące Funduszy Europejskich, zaś szkoła  nagrody rzeczowe o wartości 760 zł. Opiekunem ucznia była pani Ewa Starego. – Jestem dumna, że nasi uczniowie rokrocznie plasują się na najwyższych miejscach w konkursie i poszerzają swoją wiedzę na temat funduszy europejskich- stwierdziła pani Maria Pospolitak, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."