Kolektory Słoneczne – Dotacja w wysokości 45 % dostępna od lipca 2010 r.

23-03-2012

Długo wyczekiwana dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dla każdego mieszkańca Polski jest już dostępna. Mieszkańcy Podkarpacia nie powinni „przespać” okazji skorzystania z tej dotacji.

Adresatem programu dofinansowania ze środków znajdujących się w dyspozycji NFOŚiGW są osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe, planujące zaciągnięcie kredytu na zakup i montaż kolektorów słonecznych do ogrzewania wody użytkowej. Program obejmuje dopłaty do kredytów na zakup i montaż kolektorów słonecznych, wynoszące 45% brutto kapitału kredytu.

Kredyty z dopłatami dostępne są już w całej Polsce za pośrednictwem placówek banków komercyjnych, w oparciu o umowy wynegocjowane przez Narodowy Fundusz we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. Wysokość kredytu będzie mogła sięgać nawet 100% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Środki z kredytu bankowego z dotacją NFOŚiGW wypłacane będą bezgotówkowo, po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia, bezpośrednio na konto wykonawcy lub dostawcy kolektorów słonecznych, na podstawie faktur wystawionych na zakup i montaż tych urządzeń.

W ramach przewidzianego na ten cel budżetu, wynoszącego ok. 300 mln zł, NFOŚiGW planuje dotować instalację ok. 250 tys. m2 kolektorów. Umowy z 6 bankami podpisano 17 czerwca 2010 – banki zobowiązały się, że najpóźniej od sierpnia kredyty z dopłatami NFOŚiGW będą dostępne w ich placówkach, których łączna liczba w całej Polsce sięga 4,5 tys.

Firma Tagex Polska Sp.z.o.o. (TASOL – marka naszych kolektorów) działa we  współpracy z bankami, które udzielają tej dotacji. Obszar działania to przede wszystkim Podkarpacie, ale nasze inwestycje sięgają również woj. mazowieckiego, śląskiego czy zachodnio-pomorskiego – obsługujemy każdego chętnego klienta.

Nasza pomoc obejmuje:
– doradztwo w doborze najlepszego zestawu solarnego ( każdy indywidualnie, dojazd do klienta),
– załatwienie wszelkich formalności z bankiem,
– wykonanie projektu instalacji solarnej przez projektanta
– montaż instalacji solarnej
– odbiór wykonawczy instalacji solarnej wg. wymogów banku
– serwis

Posiadamy kompletne zestawy solarne „TASOL”, wysokiej jakości kolektory próżniowe jak i również kolektory płaskie, szeroki asortyment zasobników wodnych, pompy, sterowniki płyn solarny. Wszystko to w jednym miejscu, za bardzo rozsądną cenę z profesjonalną obsługą.

Szczegółowych informacji udziela:
Tagex Polska Sp.z.o.o.
Robert Kurkarewicz
tel. kom. +605 243 660
e-mail: robert.kurkarewicz@tagex.com.pl
www.tasol.com.pl
www.tagex.com.pl

TEKST SPONSOROWANY