Komendant Pawełko wyróżnił policjantów

03-10-2012

SANOK. Na dzisiejszej naradzie służbowej Komendant Powiatowy Policji w Sanoku insp. Mirosław Pawełko uroczyście wyróżnił policjantów z posterunku w Komańczy. Funkcjonariusze odnaleźli 79-letniego grzybiarza, który zgubił się w lesie w Moszczańcu.


Dzisiaj o godz. 10, w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Sanoku odbyła się cotygodniowa narada służbowa. Tym razem miała jednak uroczysty charakter – Komendant Powiatowy Policji w Sanoku insp. Mirosław Pawełko wyróżnił dwóch policjantów z Posterunku w Komańczy. Nagrodzeni policjanci to asp. Janusz Skóra oraz st. sierż. Grzegorz Obłaski.


Funkcjonariusze ci w dniu 17 września br. w miejscowości Moszczaniec odnaleźli 79-letniego mieszkańca Rzeszowa, który zgubił się w lesie podczas grzybobrania. Dzięki  zaangażowaniu, szybkiej interwencji i znakomitemu rozpoznaniu terenu odnaleźli mężczyznę już po 2 godzinach poszukiwań. 79-latek był cały i zdrowy.

Komendant Pawełko wypowiadał wiele pozytywnych słów pod adresem wyróżnionych. Chwalił ich za inicjatywę własną oraz olbrzymie zaangażowanie w ratowanie zdrowia i życia. W swojej mowie podkreślał również, że Policja ma za zadanie przede wszystkim służyć społeczeństwu i dbać o jego bezpieczeństwo.

W działaniach poszukiwawczych ponadto brał udział policjant z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie st. sierż. Wiesław Nowotarski. Inspektor Pawełko skierował do jednostki, w której służy wymieniony funkcjonariusz stosowne podziękowanie.

Policjanci odnaleźli zagubionego grzybiarza


KPP Sanok

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.