REKLAMA
REKLAMA

Mr. Pollack zagra w NoBo cafe

SANOK. 5 października br. (piątek) o godz. 20:00 w Restauracji NoBo cafe zagra mr. Pollack. wstęp na koncert jest bezpłatny. Należy jednak zarezerwować miejsce w lokalu.

Obecny skład zespołu:
Jacek Polak-Gitara,vocal

Grzegorz Polak-Bębny
Bartłomiej Skiba-Bass

Zespół Mr.Pollack powstał w 1989 roku w Mielcu. Założycielami zespołu są dwaj bracia Jacek Polak (Chłopcy z Placu Broni, Voo Doo, Jacek Skubikowski, Renata Przemyk, Grzegorz Skawiński, Real Deal-UK…)(gitara, vocal, programowanie) i Grzegorz Polak (Real Deal-UK, Trzy Nie Cztery..) (bębny,aranżacje).

Swą muzyczną edukację rozpoczęli od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego (ojciec Justyny Steczkowskiej) w 7 roku życia. Po udanych występach w Jarocinie 1990 roku podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records ,dla której nagrali plytę pt.”QŃ”.

W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in’93 International, występując z niesamowitym gitarzystą Jackiem Królikiem („Brathanki”,) i rewelacyjnym basistą Piotrem Żaczkiem (obecnie znany sideman). W 1995 firma „GK” podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta pt.”Manhattan-One” w nagraniu ,której wziął udział Grzegorz Skawinski gitarzysta zespołu O.N.A./Kombii

Rok 1998 zaznaczył się wyróżnieniem przyznanym przez prestiżowy magazyn dla gitarzystów i basistów „Gitara i Bas” umieszczając Jacka Polaka na pierwszym miejscu w kategorii „Nowa Nadzieja Gitary” w corocznym plebiscycie czytelników. W 1999 roku Jacek Polak przygotował dla gdańskiego wydawnictwa „Professional Music Press” mistrzowskie instruktażowe video dla gitarzystów pt.”Granie Na Manhattanie”, w którym demonstruje swoją niesamowitą technikę gry w oparciu o przykłady zaczerpnięte z płyty „Manhattan-One”.

Ostatnie 3 lata Jacek i Grzegorz spędzili współpracując z angielskim zespołem „Real Deal” podróżując po świecie i uwieńczając tę współpracę nagraniem w roku 2000 nowej płyty pt. „Air On 6 Strings” zawierającej rewelacyjne przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rhymski-Korsakov („Lot Trzmiela” na gitarę elektryczną) itd.

W 2002 roku w USA,wytwórnia płytowa „Guitar 9 Records” uznała Jacka za Nieodkryrty Talent Gitarowy

W tym samym roku zespół podpisał umowę z włoską wytwórnią płytową „Millerecords” na dystrybucję płyt Mr.Pollack na terenie Włoch.

Obecnie w nowo wybudowanym Polak Bros Studio zespół pracuje nad nagraniem kolejnej autorskiej płyty.

Rezerwacje miejsc pod numerem telefonu 13 46 42 400 lub w lokalu.

Zapraszamy!

Restauracja NoBo cafe
Sanok, ul .Jana III Sobieskiego 21

03-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)