Koncert charytatywny w bliskości Papieskiej Barki – Kolędy i pastorałki dla chorej Ani

02-01-2012

TREPCZA k. SANOKA. Wieczór Kolęd i Pastorałek w kościele parafialnym w Trepczy zorganizowany w Święto Świętej Rodziny przybrał formę koncertu charytatywnego. Inicjatywa wyszła od miejscowych dzieci, które zapragnęły pomóc maleńkiej Ani.

Dziewczynka od urodzenia przez kilka miesięcy – z krótkimi przerwami – jest intensywnie leczona w krakowskiej klinice dziecięcej w Prokocimiu. Każdy nawet najmniejszy dar serca to konkretna pomoc dla rodziców, którzy podejmują kosztowne wyprawy z Trepczy do Krakowa. Sami nie mają zbyt wiele, dlatego liczy się każda złotówka, by jak najwięcej być z dzieckiem, które w obecności rodziców szybciej wraca do zdrowia.

W koncercie oprócz dzieci i młodzieży z Trepczy i Jaćmierza, które pięknie zaprezentowały stare i nowe kolędy wystąpili również dorośli min. Monika Smoła z pastorałkami w języku angielskim oraz stawiający pierwsze kroki na scenie operowej bas-baryton Kamil Kaznowski.

Różnorodność form muzycznych sprawiła, że liczni uczestnicy z zainteresowaniem czekali na finał koncertu. Stał się nim wspólny śpiew kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”  z przejściem zarówno artystów, jak i słuchaczy do „Szopki po gwiazdami”. Od kilku już lat wykonują ją dorośli jako bożonarodzeniowy prezent dla najmłodszych. Na czas świąteczny to dzieło „małej architektury” w formie wiejskiej zagrody staje się nie tylko radosną atrakcją dla dzieci, ale przede wszystkim ujmującym prostotą „sanktuarium” Świętej Rodziny. W tym okresie na zakończenie wieczornej Mszy św. jej uczestnicy wspólnie tu kolędują oraz modlą się za rodziny słowami Jana Pawła II.

Obecny na koncercie ojciec chorej dziewczynki Krzysztof Smarzewski dziękując wszystkim za przekazane dary serca wyraził nadzieję, że może już niedługo sama Ania, gdy powróci do zdrowia wypowie wszystkim to piękne słowo: „Dziękuję”. Jej dziecięcy uśmiech stanie się najpiękniejszym podziękowaniem wszystkim, którzy w tym roku pośpieszyli jej z  pomocą. Dzięki takiej postawie umieszczone na miejscowej świątyni słowa „Kościół naszym domem” nabierają głębokiego sensu – są nie tylko pięknym hasłem roku duszpasterskiego, lecz stają się pełną nadziei rzeczywistością.

„Papieska Barka” nieustannie wzywa do pomocy innym. Imprezy charytatywne w jej bliskości to już  tradycja – dzięki temu umieszczone na frontonie świątyni słowa KOŚCIÓŁ NASZYM DOMEM są nie tylko pięknym hasłem, ale stają się pełną nadziei rzeczywistością…

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.