Koński Dzień w Lutowiskach

09-07-2012

LUTOWISKA/BIESZCZADY. Parada stu koni główną ulicą Lutowisk rozpoczęła XI Powojenne Targi Końskie, które w sobotę 7 lipca odbyły się w tej miejscowości. Organizatorem targów był samorząd gminy przy współudziale m.in. Nadleśnictwa Lutowiska.

Impreza miała też leśne akcenty; w jej trakcie Kapituła Miłośników Bieszczadzkiej Przyrody ustalała szczegóły programu Dnia Żubra, który odbędzie się 11 sierpnia oraz przyznała tegoroczne statuetki Bieszczadzkiego Żubra.

Konną paradę tradycyjnie otwierał Ryszard Krzeszewski, bieszczadnik preferujący jazdę w stylu western. Każda z liczących się bieszczadzkich stadnin wystawiła swą reprezentację. W kawalkadzie widać było jeźdźców w stylowych strojach z różnych epok, przebranych za amazonki i Indian. Swój szwadron wystawił też Rafał Osiecki, leśnik z Nadleśnictwa Lutowiska, który jest hodowcą hucułów i prowadzi stadninę „Trohaniec”.

Na stoiskach tego dnia można było nabyć wyroby bieszczadzkich artystów i rękodzielników, wszelkie akcesoria końskie, a nawet kupić konia. Każdy też mógł uzyskać materiały Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Bieszczadzkie”.

Atrakcją dnia były pokazy użytkowania koni, od elementów ścieżki huculskiej po pony games i skoki przez przeszkody. W trakcie występowały m.in. Dziewczęca Orkiestra Dęta z Rzeszowa oraz kapele „Młoda Harta” i „Wilcze Echa”. Impreza zakończyła się popisową paradą jeźdźców.

Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.