Kontrole taksówek w Sanoku

SANOK. Strażnicy miejscy i policjanci prowadzą kontrole taksówek w Sanoku. Jest to związane z przepisami uchwały, którą na początku roku podjęła Rada Miasta Sanoka, dotyczącej dodatkowego oznakowania taksówek na terenie miasta Sanoka.

Uchwała ta jest jedną z trzech podjętych w tym roku przez radnych miejskich, które normują kwestie związane z przewozem taksówkami na terenie miasta Sanoka. Uchwały określiły strefy cen oraz ustaliły maksymalne ceny urzędowe za przewozy taksówkami, jak również przepisy porządkowe związane z przewozem osób i bagażu taksówkami na terenie miasta. Radni uchwalili także obowiązek stosowania jednolitego, dodatkowego oznakowania taksówek na terenie miasta. Każda taksówka ma mieć umieszczony specjalnie opracowany emblemat z herbem miasta na przednich drzwiach. Wewnątrz powinien znajdować się identyfikator kierowcy taksówki oraz cennik usług wywieszony w widocznym miejscu. Właściciele taksówek w Sanoku, których jest 40, mieli czas do końca sierpnia br., aby dostosować swoje pojazdy do obowiązujących przepisów.

Kontrole taksówek prowadzone od początku września br. przez strażników miejskich i policjantów będą się odbywać dwa razy w roku.
- Skontrolowani do tej pory sanoccy taksówkarze wywiązują się z uchwalonych przepisów. Z każdej kontroli sporządzamy protokół, który przekazujemy do zajmującego się wydawaniem licencji Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Urzędu Miasta – mówi Marek Przystasz, komendant Straży Miejskiej w Sanoku.

Stwierdzenie przez funkcjonariuszy uchybień, może skutkować nie tylko mandatem, ale nawet cofnięciem licencji.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."