REKLAMA
REKLAMA

Kontrole taksówek w Sanoku

SANOK. Strażnicy miejscy i policjanci prowadzą kontrole taksówek w Sanoku. Jest to związane z przepisami uchwały, którą na początku roku podjęła Rada Miasta Sanoka, dotyczącej dodatkowego oznakowania taksówek na terenie miasta Sanoka.

Uchwała ta jest jedną z trzech podjętych w tym roku przez radnych miejskich, które normują kwestie związane z przewozem taksówkami na terenie miasta Sanoka. Uchwały określiły strefy cen oraz ustaliły maksymalne ceny urzędowe za przewozy taksówkami, jak również przepisy porządkowe związane z przewozem osób i bagażu taksówkami na terenie miasta. Radni uchwalili także obowiązek stosowania jednolitego, dodatkowego oznakowania taksówek na terenie miasta. Każda taksówka ma mieć umieszczony specjalnie opracowany emblemat z herbem miasta na przednich drzwiach. Wewnątrz powinien znajdować się identyfikator kierowcy taksówki oraz cennik usług wywieszony w widocznym miejscu. Właściciele taksówek w Sanoku, których jest 40, mieli czas do końca sierpnia br., aby dostosować swoje pojazdy do obowiązujących przepisów.

Kontrole taksówek prowadzone od początku września br. przez strażników miejskich i policjantów będą się odbywać dwa razy w roku.
– Skontrolowani do tej pory sanoccy taksówkarze wywiązują się z uchwalonych przepisów. Z każdej kontroli sporządzamy protokół, który przekazujemy do zajmującego się wydawaniem licencji Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Urzędu Miasta – mówi Marek Przystasz, komendant Straży Miejskiej w Sanoku.

Stwierdzenie przez funkcjonariuszy uchybień, może skutkować nie tylko mandatem, ale nawet cofnięciem licencji.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

26-09-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)