Kradli kable linii telekomunikacyjnej

ZAGÓRZ. Zakończyło się postępowanie w sprawie kradzieży drutu krzemowo-brązowego wartości około 30 tysięcy złotych. Czterech spośród 11 sprawców objętych jest dozorem policyjnym oraz zakazem opuszczania kraju.

 

Policjanci z posterunku w Zagórzu pracowali nad sprawą kradzieży drutu z napowietrznej linii kolejowej, jakie miały miejsce od lipca 2011 roku. Do kradzieży dochodziło w godzinach nocnych na odcinku Zagórz-Szczawne, głównie na terenach miejscowości Mokre, Morochów oraz Wysoczany.

Funkcjonariusze ustalili sprawców i po wykonaniu przeszukań w ich miejscach zamieszkania zebrali dowody pozwalające na przedstawienie zarzutów złodziejom. W tej sprawie podejrzanych jest 11 osób w wieku od 22 do 51 lat, wszyscy są mieszkańcami powiatu sanockiego. We wtorek sprawcy usłyszeli 14 zarzutów kradzieży kabli wartości ponad 30 tysięcy złotych. Wczoraj wydano postanowienie o zastosowanie środków zapobiegawczych wobec czterech mężczyzn. Sprawcy zostali objęci dozorem policyjnym oraz zakazem opuszczania kraju.

Za przestępstwo kradzieży polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

KPP SANOK

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."