Kradzież paliwa ze zbiorników

11-12-2012

SANOK/ PODKARPACIE. Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży oleju napędowego ze zbiorników czterech samochodów ciężarowych. Pojazdy były zaparkowane w Sanoku od piątku do niedzieli. Suma strat wynosi prawie 3,5 tys. zł.

Policja

Policja

Do zdarzenia doszło w Sanoku na ul. II Armii Wojska Polskiego. Właściciel pozostawił cztery samochody ciężarowe w piątek, a w poniedziałek ujawnił, że wszystkie noszą ślady włamań. Sprawcy pokonali zabezpieczenia zbiorników i ukradli paliwo znajdujące się wewnątrz. Łącznie złodzieje ukradli  600 litrów oleju napędowego wartości około 3,5 tys. zł.

Policja apeluje do właścicieli oraz użytkowników samochodów ciężarowych, aby zadbali o prawidłowe zabezpieczenie pojazdów. W czasie gdy pojazdy nie są używane przez dłuższy czas, np. podczas weekendu, powinny być zaparkowane w miejscach oświetlonych i w pobliżu zabudowań. Wlewy paliwa powinny być zamknięte, w taki sposób aby uniemożliwić osobom postronnym ich otworzenie. Jeśli na zaparkowany pojazd oprócz nas ma widok sąsiad, poprośmy go aby reagował w przypadku niepokojącej sytuacji. Nadchodzące święta sprzyjają kradzieżom, tym bardziej, że panująca już atmosfera usypia czujność w wielu z nas.

 

KPP Sanok

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.