Moto-Majówka przy Papieskiej Barce

16-05-2012

TREPCZA. Organizowana po raz  pierwszy majówka miłośników dwóch kółek zgromadziła  na placu przy Papieskiej Barce ponad pięćdziesiąt motorów i skuterów z Sanoka i okolicy oraz liczne grono nie tylko młodych, którzy z bliska chcieli zobaczyć interesujące pojazdy.

 

Podczas Mszy św. odprawianej w intencji motocyklistów miejscowy proboszcz nawiązując do odczytanej ewangelii o miłości wzajemnej zachęcał uczestników, aby stawali się świadkami Chrystusa poprzez kulturę jazdy, chęć niesienia pomocy oraz postawę pamięci czyli … patriotyzmu.

„Chodzi mi nie tylko o powiewającą na waszej maszynie biało-czerwoną flagę, ale również o obecność w ważnych miejscach, które jeszcze niedawno były trudno dostępne. W zwartych grupach motocykliści w organizowanych rajdach – jako pierwsi – potrafili docierać do Katynia, Charkowa, Miednoje – miejsc na Wschodzie, gdzie naszych Rodaków skrytobójczo mordowano. Podjęty trud, pamięć i obecność w tych miejscach stają się nową formą patriotyzmu”.

Po mszy  św. wszystkie pojazdy zostały poświęcone i wyruszyły w uroczystym szyku na honorową rundę do Sanoka, pilotowane przez policję. Po powrocie był czas na konkurs rysunkowy dla dzieci oraz interesujące zawody sportowo-sprawnościowe.

Dużym zainteresowaniem cieszył się wyścig: „kto wolniej pokona wyznaczony odcinek”, którego zwycięzcą został Łukasz z Trepczy. Dla głodnych i spragnionych przygotowano smaczny poczęstunek i bezalkoholowe napoje.

Dary serc zbierane podczas mszy św. i poświęcenia pojazdów do motocyklowego kasku oraz dochód z gastronomii został przeznaczony na pomoc w leczeniu ciężko chorych dziewczynek: Ani z Trepczy i Nikoli z Sanoka. Łącznie na ten cel zebrano kwotę 700 zł, która po podziale zostanie przekazana rodzicom chorych dzieci. Ich szybki powrót do zdrowia i dziecięcy uśmiech będą najpiękniejsza nagrodą dla wszystkich, którzy podjęli trud organizacji pierwszej trepczańskiej Moto-Majówki 2012.


Foto i tekst: Voo Doo Riders

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.