REKLAMA
REKLAMA

Niecodzienny wypadek drogowy w Ustrzykach Dolnych

USTRZYKI DOLNE. Wszystkie służby ratownicze: Policja, Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe uczestniczyły wczoraj w usuwaniu skutków wypadku drogowego. Rozbite daewoo tico z jedną ranną osobą znajdowało się na boisku szkolnym

przy ZSP nr 1 w Ustrzykach Dolnych. Na szczęście to tylko pozorowane zdarzenie drogowe.

Z prośbą o udział w działaniach ratowania życia i usuwaniu skutków wypadków drogowych zwróciła się do Policji Fundacja Rozwoju Podkarpacia dla Młodych „Orzeł” w Ustrzykach Dolnych. Głównym celem działania projektu fundacji jest upowszechnianie zasad udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym lub uczestniczącym w wypadkach drogowych. Dzięki takim ćwiczeniom ludzie będą umieli reagować na sytuacje wymagające udzielania pierwszej pomocy.

Na miejscu pozorowanego zdarzenia drogowego policjanci wykonali wszystkie czynności procesowe tak jak podczas prawdziwego wypadku drogowego. Najpierw policjanci ruchu drogowego zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a potem zespół dochodzeniowo- śledczy przeprowadził oględziny  miejsca wypadku. Przez cały czas trwania akcji policjanci i strażacy omawiali wykonywane przez funkcjonariuszy czynności.

Policjanci bardzo chętnie angażują się w takie działania ponieważ pomagają one doskonalić współpracę wszystkich służb, aby w sytuacji rzeczywistego zagrożenia nie było potknięć, a pomoc była skuteczna.

KPP Ustrzyki Dolne

16-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)