Napadli i okradli motocyklistę

09-07-2012

LESKO. Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o dokonanie rozboju na 35-letnim mieszkańcu Kolbuszowej. Mężczyzna, który przyjechał do Leska na coroczny zlot motocyklowy został napadnięty i okradziony. Sprawców udało się szybko ująć dzięki temu, że  byli dobrze znani miejscowym policjantom.

Mężczyzna okradziony podczas „Pikniku Country” odbywającego się w miniony weekend w Lesku sam początkowo sprawiał kłopoty. W sobotnie popołudnie zgłosił, że na ul. Turystycznej został napadnięty i okradziony. W wyniku rozboju stracił skórzaną kamizelkę, dwa portfele z kwotą około 500 zł i dokumenty, m.in. motocykla, którym przyjechał na imprezę. Zgłaszający był jednak pijany, kłócił się z policjantami a w końcu uciekł spod szpitala, gdzie został zawieziony po tym jak stwierdził, że źle się czuje.

W tym czasie policjanci dzięki podanym przez poszkodowanego rysopisom zdołali ustalić, kto może być sprawcą kradzieży. W wyniku podjętych poszukiwań w niedzielę zatrzymano 24-letnią kobietę i jej 37-letniego konkubenta, już wcześniej znanych Policji. Oboje byli w stanie upojenia alkoholowego – kobieta miała w organizmie 4,37 promila a jej partner 3,72 promila. W niedzielę do leskiej komendy Policji powrócił trzeźwy już poszkodowany, który rozpoznał zatrzymanych jako tych, którzy dokonali na nim rozboju.

W sprawie dalsze czynności prowadzą policjanci wydziału kryminalnego KPP w Lesku.

KPP Lesko

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.