Narkotyki w posiadaniu nastolatków (ZDJĘCIA)

26-11-2012

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Dwóm 19 – latkom i jednemu 18 – latkowi grozi kara za posiadanie narkotyków. Policjanci z Leska ujawnili ucznia klasy maturalnej, który miał przy sobie amfetaminę i marihuanę, a także zatrzymali dwóch braci, podejrzewanych o uprawę i sprzedaż marihuany.

W domu braci, mieszkańców Leska, policjanci znaleźli 1,79 kg marihuany oraz przedmioty używane przy uprawie i rozprowadzaniu narkotyków. 19 – latek i jego o rok młodszy brat podejrzewani są o to, że z uprawy i rozprowadzania marihuany uczynili swoje źródło dochodu. Zabezpieczono również nasiona konopi indyjskich, przedmioty używane przy uprawie i sprzedaży, np. specjalną wagę i torebki do porcjowania narkotyku. Nastolatkom grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Policyjny dozór zastosowano natomiast wobec młodego mieszkańca Uherzec Mineralnych. Uczeń klasy maturalnej jednej z leskich szkół miał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Policjanci postanowili wylegitymować 19 – latka, gdyż zauważyli, że pali papierosa na szkolnym terenie. Nerwowe zachowanie ucznia wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Poproszono go o okazanie zawartości kieszeni.  Okazało się, że ma przy sobie 3 woreczki strunowe z amfetaminą i 2 z marihuaną. Nastolatek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i przyznał się do czynu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

źródło: KPP Lesko

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.