Nietrzeźwy rowerzysta

22-03-2012

BRZOZÓW. Wczoraj brzozowscy policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Wynik badania stanu trzeźwości mężczyzny wskazał ponad promil alkoholu w organizmie. Apelujemy do rowerzystów, aby pamiętali o tym, że są użytkownikami dróg i obowiązują ich takie same przepisy, jak i innych kierujących.

Wczoraj około godz. 17 uwagę brzozowskich policjantów zwrócił jadący drogą rowerzysta. Mężczyzna poruszał się od prawej do lewej krawędzi jezdni. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Odpowiedź na jego zachowanie dało badanie stanu trzeźwości kierującego. Wynik wskazał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna już dalej nie pojechał.

Apelujemy do rowerzystów, aby pamiętali o tym, że są użytkownikami dróg i obowiązują ich takie same przepisy, jak i innych kierujących. Ponadto kierując rowerem po spożyciu alkoholu stwarzacie zagrożenie w ruchu drogowym.

Przypominamy!

Art. 87§2 KW: Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu do 14 dni albo karze grzywny.

Art. 178a§ 2 KK: Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1 podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

KPP Brzozów

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.