Powiat wyremontował chodnik na ulicy Jagiellońskiej

SANOK. Kończą się prace przy wymianie nawierzchni chodnika na ulicy Jagiellońskiej. Inwestycje realizuje Powiat Sanocki.

W budżecie powiatu zabezpieczono 120 tys. zł na ten cel, ale dzięki oszczędnościom przetargowym całość inwestycji zamknęła się kwotą 76 tysięcy zł. W tej chwili kończone jest układanie nowej kostki brukowej. Odbiór robót planowany jest w przyszłym tygodniu. Chodnik musiał zostać wyremontowany jak najszybciej, ponieważ stara nawierzchnia była nierówna i mocno zniszczona.

- Mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo oraz komfort pieszych nie chcieliśmy już dłużej czekać z remontem, gdyż uciążliwość dla mieszkańców i przyjezdnych była  spora. Wykonanie remontu tego odcinka poprawiło estetykę centrum miasta ale nie zamierzamy na tym poprzestać – mówi Michał Cyran naczelnik Wydziału Inwestycji i Dróg.

- Sukcesywnie realizujemy inwestycje drogowe nie tylko w obrębie miasta, ale również w innych miejscowościach naszego powiatu. W tym momencie bardzo staramy się pozyskać pieniądze na remonty głównych dróg w samym Sanoku –  ulicy Rymanowskiej, Kościuszki, Jagiellońskiej, Podgórze, a także Słowackiego i Daszyńskiego. Jeżeli nam się uda, to komfort podróżowania samochodem, czy autobusem po naszym mieście zdecydowanie się zwiększy – dodaje starosta sanocki Sebastian Niżnik.


W tym roku Powiat Sanocki wyda na infrastrukturę drogową 24 mln zł.

DREWEX 5 - 10 - 15

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."