Nowy samochód dla sanepidu w Sanoku

27-07-2012

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sanoku może się pochwalić nowym nabytkiem. Zakupiono samochód, pięcioosobowy Fiat Doblo napędzany na gaz i benzynę. Po wszelkich upustach i rabatach łączny koszt zakupu wyniósł ponad 51 tys. zł.

– Po wieloletnich staraniach udało nam się wymienić samochód, bez którego nadzór sanitarny w terenie jest niemożliwy- mówi dyrektor placówki lek.med. Stanisław Kwolek.

A problemy z poprzednim samochodem były ogromne. Piętnastoletni Polonez Caro, wymagający ciągłych napraw, już od połowy stycznia tego roku nie był używany. W maju ostatecznie stwierdzono, że jest nieprzydatny i należy nabyć nowy. Starano się o uzyskanie pomocy z różnych źródeł. Ostatecznie wszelkie koszty związane z kupnem samochodu sfinansował Państwowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie.

-Stacji nie było stać na zakup nowego, sprawnego samochodu, stąd prosiliśmy o pomoc m.in. Autosan, Policję, banki, czy też Straż Pożarną – komentuje dyrektor sanepidu.

Nowy pojazd jest sprawny, idealnie nadaje się do wyjazdów w teren w celu wykonywania kontroli obiektów i pobierania prób wody, prób żywnościowych, prób biologicznych.

Źródło: Powiat Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.