Odwiedziny w Hospicjum i Domu Bezdomnego Inwalidy

25-01-2012

SANOK. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II w Sanoku poszli z kolędowaniem i „Jasełkami” do Sanockiego Hospicjum oraz do Domu Bezdomnego Inwalidy.

Było to dla nich nie tylko wielkie przeżycie z powodu ich występu, ale również serdeczności, z jaką spotkali się zarówno ze strony pracowników, jak i osób przebywających w tych ośrodkach.

Wizytę w Hospicjum rozpoczęli od odwiedzenia sal , w których dziewczęta, radosnym śpiewem i graniem, niosły chorym „dobrą nowinę”.
Potem uczniowie w pięknych strojach, przygotowanych dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, a niekiedy i całych rodzin, wystawili „Jasełka” przy wtórze kolęd wykonanych przez młodych artystów.

Następnie udali się do Domu Bezdomnego Inwalidy, gdzie w kaplicy pełnej mieszkańców przedstawili „Jasełka”, wraz z przygotowanymi kolędami. Po występach, w miłej, jeszcze świątecznej atmosferze nastąpiło wspólne kolędowanie. Jeden z mieszkańców akompaniował na gitarze naszym wspólnym śpiewom.

Wizyty te były dla uczniów cenną lekcją dobroci i pamięci o chorych i samotnych. Uczniowie przekonali się, iż „dobro dawane innym powraca do nas ze zdwojoną siłą”.

Jasełka i kolędy przygotowali uczniowie klas IV-VI pod opieką Renaty Handermander i Agnieszki Mandzelowskiej.

Tagi:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.