REKLAMA

SANOK: Otwarcie nowych kortów tenisowych (VIDEO HD)

SANOK. W sobotę, 28 lipca nastąpiło uroczyste otwarcie nowych kortów tenisowych, wybudowanych przez Miasto Sanok na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Imprezie towarzyszył dwudniowy turniej tenisowy dzieci i młodzieży z nagrodami ufundowanymi przez Miasto Sanok.

Budowa kortów była ostatnim etapem dużego projektu, pn. „Przebudowa i rozbudowa obiektów toru lodowego wraz z budową kortów tenisowych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku”, realizowanego od 2010 r. przez Miasto Sanok. Na jego wykonanie władze miasta pozyskały prawie 2,2 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 207-2013. Całość projektu opiewa na kwotę prawie 3,4 mln zł. Trzy korty, które powstały w ramach projektu, to świetne uzupełnienie i poszerzenie bazy sportowej istniejącej na terenie sanockiego MOSiR-u.

Dwa odkryte korty o wymiarach 24 x 11 m każdy, usytuowane wewnątrz toru lodowego, zagospodarowują tę przestrzeń. Ostatni z powstałych kortów jest kryty, umieszczony wewnątrz hali pneumatycznej o wymiarach 36 x 18 x 8 m i o powierzchni 648 m². Obiekty posiadają sztuczną nawierzchnię z mączki ceglastej na podbudowie z tłucznia kamiennego.

Oprócz budowy kortów projekt zakładał również inne zadania, m.in. wymieniono ogrodzenie wokół toru lodowego, postawiono nowe budki sędziowskie, wybudowano nowe ciągi pieszo – rekreacyjne, wyremontowano istniejące trybuny, przy których zamontowano podnośnik dla osób niepełnosprawnych, zmodernizowano pomieszczenia Domu Sportowca, gdzie powstały sauny, siłownia, szatnia, nowe sanitariaty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakupiono również nową, rozkładaną trybunę, a także 300 par łyżew, 120 rolek oraz podnośnik do prac remontowo-konserwacyjnych przy oświetleniu toru lodowego.

Niebawem materiał wideo z otwarcia kortów tenisowych.

UM Sanok

31-07-2012


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.