REKLAMA
REKLAMA

Piknik charytatywny

SANOK. Prawie 1400 zł zebrano podczas I edycji Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej „Gramy i Pomagamy”, który odbył się 28 lipca w Sanoku. Zebrane pieniądze wspomogą Fundację „W Trosce o Życie”, działającą w sferze domowej opieki paliatywnej

, pomagającej dzieciom oraz osobom dorosłym nieuleczalnie i przewlekle chorym, a także ich rodzinom, udzielając wsparcia finansowego i rzeczowego.

Organizatorami imprezy byli: Fundacja „W Trosce o Życie”, Urząd Miasta Sanoka oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Domowa Opieka Paliatywna DAR-MED.

Mecz charytatywny został rozegrany na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku. Zmierzyło się w nim 7 damsko-męskich drużyn, reprezentujących: komendę Państwowej Straży Pożarnej z Sanoka, sanocką Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, Urząd Miasta w Sanoku, Urząd Miasta w Gorlicach, NZOZ Domowa Opieka Paliatywna DAR–MED z Brzozowa, Brzozowską Telewizję Internetową i Starostwo Powiatowe w Sanoku.

Zwycięzcami turnieju zostali reprezentanci sanockiej straży pożarnej, drugie miejsce zajęli sanoccy studenci, zaś na trzecim miejscu uplasowała się drużyna reprezentująca Urząd Miasta w Sanoku. Oprócz tego przyznano dyplomy w następujących kategoriach: „Najpiękniejszy uśmiech”, „Najsympatyczniejsza drużyna”, „Miss turnieju”, „Mister turnieju”, „Najlepszy bramkarz”, „Najlepszy strzelec”, „Drużyna fair play”, „Najlepszy zawodnik”, „Najładniejsza bramka”. Zawodnicy zapowiadają rewanż w najbliższym czasie, choć nie rywalizacja była tu najważniejsza, a gra towarzyska na szczytny cel.

W tym samym czasie na sanockim Rynku miały miejsce gry, zabawy, konkursy z nagrodami, licytacje, koncerty przygotowane przez organizatorów, a także kwesta i sprzedaż cegiełek w formie róż. Dzieci mogły poszaleć na eurobungee, trampolinie, rodeo, megapiłkarzykach. Ponadto była możliwość skorzystania z bezpłatnych porad lekarskich, bezpłatnych badań poziomu glukozy we krwi i ciśnienia tętniczego. Wszystkie działania podczas imprezy prowadziło 33 wolontariuszy.

Cały dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego dla pacjentów przewlekle i nieuleczalnie chorych przebywających w swoich domach z terenu Sanoka i okolic.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Fundacja „W Trosce o Życie” działa od 2009 roku na terenie powiatu brzozowskiego sanockiego, leskiego, krośnieńskiego, a także w wojewódzkie małopolskim w powiecie gorlickim.

Jest jedyną w naszym regionie Organizacją Pożytku Publicznego działającą w sferze domowej opieki paliatywnej i hospicyjnej.  Jej celem jest pomoc osobom przewlekle i nieuleczalnie chorym pozostającym w stanie terminalnym. Fundacja ściśle współpracuje z NZOZ Domowa Opieka Paliatywna DAR – MED. Opieką otacza zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, a także rodziny pacjentów. Udzielane wsparcie przybiera różne formy: zapewnienie choremu holistycznej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, zagwarantowanie specjalistycznego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, wsparcie psychologa, pracownika socjalnego i kapelana, jak również pomoc finansowa i informacyjna.

Równocześnie Fundacja prowadzi intensywną kampanię edukacyjną społeczeństwa lokalnego, której celem jest uwrażliwianie ludzi na potrzeby osób nieuleczalnie chorych, poszerzanie wiedzy na temat możliwych form pomocy, jak też angażowanie dzieci i młodzieży w ruch wolontaryjny.

31-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)