Emeryt ukradł grila, rower i drzewka. Grozi mu nawet 10 lat

10-05-2012

POWIAT KROŚNIEŃSKI. Odpowiedzialność karna za włamanie i kradzieże czeka emeryta z gminy Wojaszówka. Policjanci z posterunku w Bratkówce przedstawili mężczyźnie zarzuty popełnienia łącznie trzech takich przestępstw.


W kwietniu br. policja została powiadomiona o zdewastowaniu działki w Łękach Strzyżowskich, porośniętej młodymi drzewami różnych gatunków. Według szacunków właściciela, od późnej jesieni ubiegłego roku sprawca wyciął i ukradł do 250 szt. drzewek.

Przy pomocy pokrzywdzonego, prowadzący postępowanie w tej sprawie policjanci z posterunku w Bratkówce ustalili, że przestępstwa dopuścił się 74-letni emeryt z gminy Wojaszówka. Na terenie jego posesji funkcjonariusze odnaleźli część skradzionych drzew, które mężczyzna wykorzystywał do ogrzewania budynku.

Podczas przesłuchania, 74-latek przyznał się nie tylko do tego czynu, ale również do dwóch innych przestępstw, które nie były do tej pory zgłoszone. Pod koniec kwietna br. w Łękach Strzyżowskich podejrzany włamał się do prywatnej altanki, z której ukradł grila, a w ubiegłym tygodniu, na terenie tej samej miejscowości ukradł rower, znajdujący się w budynku gospodarczym.

Za popełnione przestępstwa 74-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

KMP Krosno

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.