REKLAMA
REKLAMA

Dodatkowe 150 komputerów (VIDEO HD)

Dodatkowe 150 komputerów (VIDEO HD)

SANOK. Realizowany przez Miasto Sanok od zeszłego roku projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Miasta Sanoka” cieszy się powodzeniem. Spotkał się także z dużym uznaniem. Dlatego władze Miasta Sanoka podjęły decyzję o jego rozszerzeniu.

W ramach trwającego projektu 300 rodzin, będących w trudnej sytuacji materialnej (w tym także osoby niepełnosprawne) zyskało nowe komputery i dostęp do Internetu. Potrzeby są jednak większe. Wychodząc im naprzeciw władze Miasta Sanoka postanowiły rozszerzyć zasięg projektu na dodatkowe 150 rodzin. Dzięki temu przeciwdziałają wykluczeniu osób, które z powodu trudnej sytuacji życiowej nie posiadają komputera i dostępu do Internetu. Oprócz tego nowy projekt przewiduje utworzenie w Sanoku świetlic socjalnych, w których młodzież i dzieci uzyskają dostęp do Internetu w celach edukacyjnych. Świetlice będą się mieściły w obiektach filialnych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku.

Na razie złożony projekt o dofinansowanie jest w fazie oceny formalnej.

Agnieszka Frączek

10-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)