PEACE Cross-cultural Understanding 2012, czyli lekcja tolerancji! (VIDEO)

20-02-2012

SANOK. Już po raz czwarty, I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku weźmie udział w projekcie Peace – Lekcja Tolerancji, prowadzonym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów.

Głównym założeniem projektu jest rozwijanie zrozumienia międzykulturowego wśród młodzieży z małych miast i wsi całej Polski, szerzenie tolerancji, przełamywanie stereotypów oraz kształtowanie postawy otwartości na to, co dzieje się na świecie.

W praktyce, projekt polega na tym, że wiosną przyjeżdża do naszej szkoły delegacja wolontariuszy – studentów z wielu stron świata (dotychczas były to np. Indie, Armenia, Dominikana, Norwegia, Malezja, Kirgizja, Brazylia, Niemcy). W tym roku (11 marca), w Sanoku zagoszczą: Argentynka (Gabriela), Włoszka (Federica) oraz Brazylijczyk (Henrique).

Ich zadaniem będzie przeprowadzenie interaktywnych lekcji, podczas których przedstawią uczniom I LO swoje kraje. Podczas zajęć będą korzystać ze slajdów oraz różnych prezentacji multimedialnych.  Zaprezentują muzykę i tańce narodowe, przygotują potrawy regionalne, a także opowiedzą o tradycji, kulturze i sytuacji polityczno – gospodarczej, jaka obecnie panuje w ich ojczyznach. Lekcje prowadzone będą w języku angielskim, co stanowić będzie dodatkowy walor edukacyjny tego programu.

Jak podkreślają nauczyciele I LO, doświadczenie kontaktu z przedstawicielami tak różnych kultur, jest dla naszej młodzieży, mieszkającej w niewielkiej miejscowości, nieocenione. Nasi uczniowie korzystają też
z możliwości sprawdzenia i udoskonalenia swoich umiejętności językowych w praktyce, a ich kompetencje językowe są zazwyczaj wysoko oceniane przez naszych gości.

Projekt realizowany jest dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów i ich rodzin, które zapewniają naszym gościom zakwaterowanie i wyżywienie oraz pomagają w organizacji wycieczek, czy innych form rozrywki w wolnym czasie.

Tegoroczni goście spędzą tydzień w Sanoku, a następnie udadzą się do Warszawy. Miejmy nadzieję, że obcokrajowcy polubią nasze miasto oraz zaprzyjaźnią się z ludźmi, którzy włożyli w realizację projektu bardzo dużo ciężkiej pracy.

Zobacz materiał z Peace – Lekcja Tolerancji z roku 2011!

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.