REKLAMA
REKLAMA

Od Tokio po Nowy York

SANOK. Bartosz Głowacki, ubiegłoroczny absolwent akordeonu w klasie Andrzej Smolika Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku, nie zwalnia tempa w swoim rozwoju artystycznym.

Aktualnie studiuje na I roku Royal Academy of Music w Londynie. W listopadzie spełnił już swoje kolejne marzenie – koncertował z Symfoniczną Orkiestrą Londyńską w Royal Festiwal Hall – największej sali koncertowej w Europie, po czym dostał się do finałowej szóstki najlepszych muzyków w prestiżowym konkursie wszelkich specjalności (wygrał wokalista).

Dnia 16.02 otrzymał kolejną radosną informację – o zdobyciu głównej nagrody w Międzynarodowym Konkursie Internetowym „American Protege Internet Music Competition – Spring 2012”. Jest to internetowy konkurs, poszukujący utalentowanych osób, którzy są kreatywni i posiadają charyzmę sceniczną. Uczestnicy przesyłają filmy z własnymi prezentacjami muzycznymi.

Przeznaczony jest dla wszystkich specjalności muzycznych, bez limitu wieku (fortepian, instrumenty dęte, instrumenty strunowe, śpiew solowy itp.). A tą główną nagrodą jest występ w Carnegie Hall – najsłynniejszej chyba sali koncertowej na świecie w dniu 08.04 b.r.

Tak więc kolejne marzenie Bartosza staje się faktem – dopiero we wrześniu koncertował w Tokio, kilkanaście koncertów dał już w Londynie – zaś na wiosnę koncertuje w tak prestiżowej sali w Nowym Jorku, w której niewielu polskich muzyków miało zaszczyt wystąpić.

Warto podkreślić, że w ub. r. jednym z 4 finalistów tego Konkursu był Grzegorz Miszczyszyn, również akordeonista i wychowanek Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku w klasie Andrzeja Smolika, aktualnie studiuje na Królewskiej Akademii Muzycznej w Oslo.

20-02-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)