Pierwszy dzień Euro 2012 na Podkarpaciu spokojny

09-06-2012

PODKARPACIE. Pierwszy dzień Euro 2012 upłynął na Podkarpaciu bez poważniejszych zdarzeń. Mimo ogromnych emocji związanych z meczem reprezentacji narodowej, zarówno w trzech rzeszowskich strefach kibica, jak i w innych miejscach, wspólne kibicowanie przebiegło spokojnie.

Doszło tylko do jednego niegroźnego incydentu w Rzeszowie.

Jako spokojny oceniają przebieg pierwszego dnia piłkarskich Mistrzostw Europy podkarpaccy policjanci. Nigdzie nie zanotowano poważniejszych zdarzeń. Do jedynego niegroźnego incydentu doszło podczas oglądania meczu reprezentacji Polski w strefie kibica w Millenium Hall, gdzie dwóch kibiców odpaliło race. 30 i 23-letni mieszkańcy Rzeszowa zostali zatrzymani przez czuwających nad bezpieczeństwem policjantów.

Swoim zachowaniem narazili się na odpowiedzialność karną wynikającą z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Nieodpowiedzialnym kibicom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Poza tym w Rzeszowie było spokojnie i bezpiecznie, a policyjne interwencje ograniczały się do upominania rozentuzjazmowanych kibiców. Spokojnie było także w innych powiatach naszego województwa.

KWP