Piętnaście medali dla sanoczan!

SANOK. Zawodnicy z SKŁ Górnik Sanok zdobyli 15 medali w XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorów. Odbyła się ona w Tomaszowie Mazowieckim w dniach 10 – 12 lutego 2012 r.

14 zawodników z sanockiego klubu reprezentowało nasze województwo w ogólnopolskich rozgrywkach.

W klasyfikacji końcowej województw – Podkarpacie zajęło 3 miejsce, a klub SKŁ Górnik uplasował się na 1 miejscu. Nasi zawodniczki i zawodnicy zdobyli łącznie 146 pkt.

Nasza reprezentacja świetnie wypadła także w klasyfikacji medalowej, zdobywając łącznie 15 medali, w tym 8 złotych 5 srebrnych i 2 brązowe.
Piotr Michalski w kategorii – junior młodszy zdobył 6 złotych medali (na wszystkich dystansach i w wieloboju)
Kamil Ziemba w kategorii – junior zdobył 2 złote i 4 srebrne medale.
– drużyna dziewcząt (w składzie: Posadzka Patrycja, Juszczyk Karolina i Wojtoń Patrycja ) – juniorki młodsze, zajęła 3 miejsce – medal brązowy
– drużyna chłopców (w składzie: Michalski Piotr, Popko Kamil, Struś Damian) – juniorzy młodsi, zajęła 3 miejsce – medal brązowy
– drużyna chłopców (w składzie: Wysocki Szymon, Sawa Jarosław i Raksyk Krzysztof) – juniorzy, zajęła 2 miejsce – medal srebrny.

Z zawodnikami w Tomaszowie przebywali trenerzy: Marek Drwięga, Grzegorz Wysocki i Edward Koźma.