Pijana matka zajmowała się dwójką małych dzieci

16-02-2012

POWIAT SANOCKI. Policjanci interweniowali wobec kobiety, która będąc pod wpływem alkoholu zajmowała się dwójka małych dzieci w wieku 2 i 4 lat. Brak właściwej opieki był najprawdopodobniej przyczyną oparzenia twarzy dwuletniej dziewczynki. Teraz sprawą nieodpowiedzialnej kobiety zajmie się sąd rodzinny.

W miniony wtorek, około godz. 16. dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej w jednej z miejscowości na terenie powiatu sanockiego. O pomoc funkcjonariuszy poprosił mąż, który po powrocie z pracy do domu zastał swoją żonę pod wyraźnym wpływem alkoholu. 28-letnia mieszkanka powiatu sanockiego w takim stanie zajmowała się dwójką małych dzieci w wieku 2 i 4 lat.

Ponadto okazało się, że dwuletnia dziewczynka miała poparzoną buzię i rączkę, na których widoczne były zaczerwienienia i pęcherze. Z relacji matki wynikało, że córeczka wylała na siebie gorącą zawartość garnka stojącego na kuchence. Kobieta jedynie obmyła miejsca oparzenia, nie wzywając pomocy medycznej. Zgłaszający widząc całe zajście zawiadomił Policję.

Ojciec dziewczynki, 32-letni mieszkaniec powiatu sanockiego został poddany badaniu na stan trzeźwości. W chwili interwencji był trzeźwy. 28-letnia żona zgłaszającego znajdowała się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Nie zgodziła się na badanie alkomatem.

Ojciec zabrał dziewczynkę do szpitala. Na szczęście oparzenie okazało się niegroźne i dziecko po udzieleniu pomocy wróciło do domu.

Materiały w tej sprawie przesłano do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Sanoku, który zadecyduje o dalszym losie nieodpowiedzialnej matki.

KPP Sanok
foto: KPP Sanok

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.