Pijany 16-latek kierował motorowerem

POWIAT BRZOZOWSKI. Policjanci z Posterunku Policji w Dydni zatrzymali pijanego motorowerzystę. Okazało się, że kierujący ma 16 lat i jest pod wpływem alkoholu. Nastolatek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj, niedługo przed północą w miejscowości Końskie policjanci z Posterunku Policji w Dydni zauważyli jadącego drogą motorowerzystę. Uwagę funkcjonariuszy skupiło to, że kierowca nagle skręcił w boczną drogę. Jego zachowanie wskazywało na to, że mężczyzna chce uniknąć ewentualnej kontroli. Funkcjonariusze udali się za jednośladem i zatrzymali do kontroli jego kierowcę, 16-letniego mieszkańca Końskiego.

Policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu i poddali go badaniu na alkomacie. Urządzenie wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Młody człowiek w trakcie przeprowadzania interwencji zachowywał się agresywnie i wulgarnie. Po zakończeniu czynności nieletni został przekazany pod opiekę babci. Okoliczności całego zdarzenia wyjaśniał będzie sąd rodzinny.

KPP Brzozów

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."