Pijany 16-latek kierował motorowerem

06-08-2012

POWIAT BRZOZOWSKI. Policjanci z Posterunku Policji w Dydni zatrzymali pijanego motorowerzystę. Okazało się, że kierujący ma 16 lat i jest pod wpływem alkoholu. Nastolatek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj, niedługo przed północą w miejscowości Końskie policjanci z Posterunku Policji w Dydni zauważyli jadącego drogą motorowerzystę. Uwagę funkcjonariuszy skupiło to, że kierowca nagle skręcił w boczną drogę. Jego zachowanie wskazywało na to, że mężczyzna chce uniknąć ewentualnej kontroli. Funkcjonariusze udali się za jednośladem i zatrzymali do kontroli jego kierowcę, 16-letniego mieszkańca Końskiego.

Policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu i poddali go badaniu na alkomacie. Urządzenie wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Młody człowiek w trakcie przeprowadzania interwencji zachowywał się agresywnie i wulgarnie. Po zakończeniu czynności nieletni został przekazany pod opiekę babci. Okoliczności całego zdarzenia wyjaśniał będzie sąd rodzinny.

KPP Brzozów

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.