Pijany instruktor uczył narciarzy!

13-02-2012

BYSTRE/GMINA BALIGRÓD. Skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie zakończy się interwencja, jaką policjanci podjęli wobec instruktora narciarstwa w miejscowości Bystre. 50-letni mieszkaniec Rzeszowa uczył jeździć turystów i sam szusował po stoku mając w organizmie 2,26 promila alkoholu.

W piątek o pomoc Policji poprosił zarządca wyciągu, obawiający się o bezpieczeństwo korzystających z niego narciarzy. Wcześniej osobiście prosił nietrzeźwego instruktora o opuszczenie stoku, został jednak zignorowany. Dzięki policyjnej interwencji 50-letni instruktor z Rzeszowa zszedł w końcu z trasy. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał 2,26 promila alkoholu.

Mężczyzna tym samym złamał obowiązującą od początku br. Ustawę o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich, która zabrania jazdy na nartach na zorganizowanym terenie narciarskim w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za złamanie obowiązku zachowania trzeźwości podczas pełnienia czynności zawodowych.

 

KPP LESKO

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.