Podsumowali milionowy projekt

23-10-2012

POWIAT SANOCKI. Zakończono przebudowę drogi powiatowej Prusiek – Wysoczany. Drogę poszerzono, podniesiony został tonaż, wymieniono nawierzchnię drogi i przepusty, zrealizowany został też chodnik i zatoczki dla komunikacji.

Po stronie słowackiej zrealizowano 3 odcinki dróg: w Sninie, Medzilaborcach i Humennem. Dofinansowanie było znaczące, po stronie polskiej wartość projektu to ponad 9 mln zł, z czego ponad 6 pochodziło właśnie z funduszy unijnych.
- Cieszymy się, że mogliśmy zrealizować ten projekt wspólnie ze Słowakami. Jest to dla nas też pokazanie partnerowi wiodącemu, jakim była strona Słowacka, że z powiatem sanockim można i warto współpracować. Na drodze pojawiły się pewne problemy, ale dobrze sobie z nimi poradziliśmy i dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że dotrzymaliśmy słowa i projekt dokończyliśmy – podsumował Sebastian Niżnik, starosta sanocki.

W minionym tygodniu w Sanoku odbyła się konferencja podsumowująca wspólny projekt, na której o swoich zadaniach mówiła zarówno strona polska jak i słowacka. Zakończono już fazę związaną z dokumentacją, pozostaje jeszcze nadal strona finansowa i odbiór końcowy drogi.

Słowacja, podobnie jak Polska realizuje w obecnym czasie sporo projektów ze wsparciem środków unijnych. Jednym z nich było stworzenie kompleksu wypoczynkowo-tusystycznego nad jeziorami w Sninie. Między innymi właśnie ten projekt prezentowano gościom z powiatu sanockiego w trakcie realizacji wspólnych zadań. - Z Sanoka do Sniny jest niedaleko, warto więc i tam zajrzeć i skorzystać z takiego kompleksu – zachwala starosta.

Powiat Sanocki współpracuje w ramach programów kulturalnych także z Humennem i Medzilaborcami. W najbliższych planach jest pisanie wspólnych wniosków do Urzędów Pracy w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Takie wnioski mają na celu wspólne tworzenie nowych miejsc pracy.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.