Policjanci kontrolują wycieczkowe autobusy

29-03-2012

USTRZYKI DOLNE. Dziś rano policjanci z ustrzyckiej drogówki kontrolowali autobusy wycieczkowe. Kontrole prowadzone były na prośby rodziców dzieci wyjeżdżających na szkolne wycieczki.

Rozpoczął się okres, kiedy szkoły organizują wyjazdy dzieci i młodzieży na wycieczki szkolne. Z roku na rok liczba sprawdzanych przez policjantów pojazdów wzrasta. Dziś policjanci skontrolowali dwa pojazdy przewożące dzieci. W jednym z nich znaleziono kilka usterek. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny.

Jeżeli organizator chciałby aby policjanci skontrolowali pojazd przed wyjazdem zawiadamia pisemnie, osobiście lub telefonicznie funkcjonariuszy ruchu drogowego z KPP Ustrzyki Dolne. Po przeprowadzonej kontroli kierowca otrzyma od funkcjonariuszy stosowne zaświadczenie i z nim dopiero pojedzie po dzieci.

Policjanci apelują, by tak jak do tej pory prośby o przeprowadzenie kontroli przekazywać z odpowiednim, najlepiej kilkudniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenia można dokonać pisemnie, osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 13 4608 399 lub 13 4608 350.

KPP Ustrzyki Dolne

Mieszkańcy powiatu sanockiego mogą kierować zapytania i prośby o sprawdzenie stanu pojazdu do Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, asp. sztab. Zdzisława Deptucha na przynajmniej dwa dni przed planowanym wyjazdem – informuje Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku, mł. asp. Anna Oleniacz.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.