Policjanci ustalili sprawców pożaru pałacu

17-01-2012

WZDÓW/POWIAT BRZOZOWSKI. Brzozowscy policjanci ustalili dwóch młodych ludzi odpowiedzialnych za pożar, który wybuchł w sobotę około godz. 21 przy budynku pałacu we Wzdowie. Okazali się nimi 17 i 18-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Młodzi ludzie usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy.

W sobotni wieczór ogień zajął część ściany budynku pałacu we Wzdowie. W  wyniku tego pożaru spłonęło złożone tam drzewo opałowe oraz drewniane okno budynku. Pokrzywdzony wycenił straty na łączną wartość 8 tysięcy złotych.

Po ugaszeniu pożaru do czynności procesowych przystąpili brzozowscy policjanci. Funkcjonariusze wykonali szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. Wstępne ustalenia wskazywały na podpalenie. Następnie do działania przystąpili policjanci z wydziału kryminalnego, którzy już następnego dnia ustalili dwóch młodych ludzi odpowiedzialnych za ten pożar.

Okazało się, że młodzi ludzie w sobotni wieczór spożywali alkohol przy budynku pałacu we Wzdowie. Chcąc się ogrzać rozpalili ognisko, które po zakończeniu libacji ugasili śniegiem. Jednakże zrobili to nie do końca skutecznie, gdyż po ich odejściu od tlącego się jeszcze żaru zapaliło się składowane obok budynku drzewo opałowe, a następnie ogień przeniósł się na drewniane okno w budynku pałacu.

Młodzi ludzie usłyszeli wczoraj zarzut popełnienia przestępstwa, do którego się przyznali. Złożyli też wyjaśnienia w tej sprawie.

KPP Brzozów

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.