Przegrane młodych piłkarzy w cieniu poważnej kontuzji (ZDJĘCIA)

PIŁKA NOŻNA. Młodzi piłkarze z Sanoka nie zaliczą ostatnich spotkań do udanych. Swoje spotkania przegrały zespoły trampkarzy i młodzików. Na domiar złego, poważnego złamania ręki doznał zawodnik drużyny trampkarzy starszych Jakub Haduch. Piłkarz przeszedł operację.

Młodzik Starszy:

Ekoball Geo-Eko Sanok – Karpaty MOSiR Krosno 1:3 (0:2)
bramka: Kacper Kopiec (45 min.)

Tabela: 1. Stal Rzeszów (42 pkt), … 11. Ekoball Sanok (10 pkt)

Młodzik Młodszy:

Ekoball Geo-Eko Sanok – Karpaty MOSiR Krosno 0:6 (0:2)

Tabela: 1. Resovia (39 pkt), … 12. Ekoball Sanok (3 pkt)

W najbliższą niedzielę doskonała okazja do rewanżu. Rywalem w wyjazdowych meczach będą drużyny mieleckiej Stali, z którą podczas rundy jesiennej obydwie drużyny młodzików wygrały. Młodzicy starsi pokonali rywala 6-1, a młodsi 7-0.

Swoje mecze rozegrali także trampkarze. Na pięknym Euroboisku rzeszowskiej Resovii, nasze zespoły doznały dwóch porażek z mocno pukającą do czuba tabeli Resovią. Na boisko, jako pierwsi wyszli podopieczni Tomasza Matuszewskiego (trampkarze starsi). Początek spotkania był wyśmienity. Już w 1. minucie meczu Seweryn Zajdel pokonuje bramkarza gospodarzy. Dwie kolejne akcje (2 i 3 minuta!) to niestety zmarnowane stuprocentowe sytuacje strzelca pierwszego gola. W pierwszym przypadku trafia piłką w słupek, w drugiej posyła piłkę minimalnie obok słupka. Jeśli dodamy do tego pudło Mateusza Gierczaka, który nie trafia do pustej bramki z 18 metrów, po pięknej indywidualnej akcji i minięciu bramkarza, to mamy obraz tego, jak wyglądał mecz w pierwszym kwadransie. Po uspokojeniu gry, i twardej wyrównanej walce w środku pola, rzeszowianie stwarzają dwie sytuacje bramkowych, a co najgorsze obydwie wykorzystują. Po przerwie, obraz gry nie ulega zmianie, nasi chłopcy grają nieskutecznie, a Resovia zadaje kolejne dwa ciosy, ostatecznie zwyciężając 4-1.

5. Polonia Przemyśl – 13m. – 21 pkt

Trampkarze młodsi (trener Dariusz Jęczkowski) rozegrali podobne spotkanie do swych starszych kolegów. Przez większość część meczu prowadzili grę, jednak skuteczność była w tym dniu  bolączką obydwu trampkarskich drużyn. Być może, przyczyną takiego stanu rzeczy był fakt, że mecze rozgrywane były na sztucznej murawie rzeszowskiego boiska.
Dla przypomnienia, w jesiennych spotkaniach tych drużyn, nasi chłopcy pokonali zdecydowanie Resoviaków. Trampkarz starszy pokonał rywala 7-3, z kolei trampkarz młodszy wygrał 9-1.

5. Resovia Rzeszów – 13m. – 23 pkt

Dwa dni później sanoccy trampkarze przegrali z Karpatami MOSiR Krosno w identycznym stosunku 1:2. Niestety, bardzo groźnej kontuzji doznał zawodnik starszego zespołu Jakub Haduch, który złamał rękę z przemieszczeniem i musiał poddać się operacji. – O północy w krośnieńskim szpitalu Jakub miał operowaną rękę. Teraz wraca z mamą do domu. Wpływ na ten wypadek miało z pewnością połączenie sztucznej nawierzchni boiska, na którym rozgrywany był mecz z deszczową pogodą, jaka wtedy panowała – powiedział dyrektor fundacji Ekoball Bogusław Rajtar.

Jeśli chodzi o sam aspekt sportowy, to trenerzy podkreślali bardzo dobrą postawę zarówno starszej jak i młodszej drużyny. Krosno to mocny przeciwnik i fakt prowadzenia z tym rywalem wyrównanej walki, świadczy także o naszej sile – dodaje dyrektor Rajtar.

28 kwietnia trampkarze starsi i młodsi zagrają w Bykowcach z Polonią Przemyśl.