Ratownicy spotkali się uczniami SP 2! (ZDJĘCIA)

21-03-2012

SANOK. Dnia 16.03.2012 r. sanoccy ratownicy medyczni przeprowadzili szkolenie dla grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sanoku z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy. Były to trzecie zajęcia dla uczniów sanockich szkół podstawowych.

 

Obecnie uczestnikami szkolenia byli szóstoklasiści. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała wykładu o pierwszej pomocy, a następnie bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach praktycznych z wykorzystaniem fantomów (manekinów).

Była również okazja do zwiedzenia Stacji Pogotowia Ratunkowego, poznania sekretów karetek i bezpośrednich rozmów z ratownikami medycznymi.

Szkoleniem niniejszym środowisko ratowników medycznych i SPZOZ w Sanoku kontynuuje cykl spotkań z uczniami szkół podstawowych którego celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu udzielania pomocy w stanach nagłych, wyrabianie nawyków pomagania osobom znajdującym się w nagłej potrzebie zdrowotnej i skutecznego ratowania życia ludzkiego.

Wydaje się, że okres nauki szkolnej jest tym czasem, który najlepiej można wykorzystać w tym celu. W całym cyklu szkoleń uczestniczyło dotychczas około 240 uczniów szkół podstawowych.


Spotkanie z młodzieżą szkolną zorganizowali ratownicy medyczni: Marcin Wojcieszak, Paweł Ścibor, Maciej Malec, Łukasz Kafara i Czesław Sołopatycz.

SP ZOZ SANOK

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.