REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy Bieg Maratoński uczniów Szkoły Podstawowej w Czaszynie (ZDJĘCIA)

GMINA ZAGÓRZ. W różnorodny sposób w ostatnim czasie młodzież i dzieci witają nadchodzącą wiosnę. Jednak sposób w jaki uczyniły to dzieci z Czaszyna jest doprawdy niespotykany.

W pierwszym dniu tegorocznej wiosny, 20 III 2012 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Czaszynie podjęli  próbę przebiegnięcia pełnego dystansu biegu maratońskiego. Bieg miał charakter sztafety, w której udział wzięło kilkudziesięciu uczestników.

Organizatorem Biegu był Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej w Czaszynie, przy współudziale Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu i Ludowego Klubu Sportowego w Czaszynie.
Sponsorami  upominków dla uczestników biegu był Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu i  PGNiG SA Oddział w Sanoku.

Bieg  zakończył się pełnym sukcesem organizacyjnym i sportowym. Przy głośnym dopingu całej szkolnej społeczności, kilkudziesięciu uczniów klas I-VI pokonało 168 okrążeń po 250m. Ostatnie 195 metrów przebiegli wszyscy uczestnicy, a dystans 42 195m. został osiągnięty w czasie 2godz. 45min. i 3 sekund.

Nieprzypadkowo bieg określono jako „pierwszy”, gdyż uczniowie SP Czaszyn już zapowiedzieli, że postarają się jeszcze w tym roku szkolnym poprawić uzyskany wynik. Młodym biegaczom wytrwale kibicowało grono pedagogiczne a nagrody-upominki ufundowane przez PGNiG Oddział w Sanoku wręczyła Dyrektor SP w Czaszynie, Pani Elżbieta Stefanowska.
W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz Ernesta Nowaka, szczere gratulacje i wyrazy uznania dla młodych biegaczy złożył wręczając okazały puchar pamiątkowy  najmłodszym uczestnikom maratonu,  Dyrektor MGOKiS w Zagórzu, Pan Edward Mąka.

Sabina Fal

21-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)