RUDAWKA RYMANOWSKA: Międzyregionalny Pokaz i Zawody Zabytkowych Sikawek Konnych

RUDAWKA RYMANOWSKA. Strażacy od lat dbają o nasza zdrowie i życie. Dowiedz się jak robili to przed laty. Zapraszamy  17 czerwca do Rudawki Rymanowskiej do Międzyregionalny Pokaz i Zawody Zabytkowych Sikawek Konnych.


Tylko tam zobaczysz zabytkowe wozy strażackie, dawne stroje i poczujesz unikalny klimat tamtych czasów.

Dla zawodników do pokonania wyścig  z torem przeszkód i ćwiczenia bojowe! Zawody zostaną rozegrane w dwóch konkurencjach. Pierwsza konkurencja – powożenia dla zaprzęgu polegająca na pokonaniu toru przeszkód. Druga konkurencja to ćwiczenia bojowe dla całej drużyny.

O dobry humor zadba Kabaret z Kopydłowa oraz występy zespołów artystycznych. Aby na wszystko starczyło siły każdy będzie mógł skosztować przysmaków z podkarpackiej wołowiny i kuchni gospodyń z okolicy.

Celem działania jest zwiększenie atrakcyjności regionu, popularyzacja pięknych tradycji pożarnictwa oraz walorów historycznych zabytkowych sikawek strażackich. To wydarzenie kulturalne wpłynie na integrację społeczeństwa oraz rozwój na poziomie regionalnym i lokalnym obszaru.

Do Rudawki zaprasza Wójt Gminy Zarszyn i Marszałek Województwa Podkarpackiego.

PROGRAM IMPREZY

Uroczyste otwarcie – godzina 12.00
Rozpoczęcie zawodów zaprzęgów sikawek konnych – godzina 13.00 :
–  tor  przeszkód dla  zaprzęgów sikawek,
–  ćwiczenia bojowe dla drużyn,
–  występy artystyczne,
– podsumowanie zawodów.

Występ Kabaretu z Kopydłowa – godz. 17.30

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."