Ruszyła budowa Orlika przy „Mechaniku”

22-08-2012

SANOK. Przy Zespole Szkół nr. 2 ruszyła budowa nowego boiska „Orlik”. Inwestycja realizowana jest przez Powiat Sanocki w ramach narodowego programu „Moje boisko Orlik 2012”.

Prace przy obiekcie potrwają cztery miesiące. W tym czasie w miejscu gdzie dziś jest jeszcze plac budowy powstanie boisko do piłki nożnej o powierzchni 40 m na 62 m, oraz boisko wielofunkcyjne o powierzchni 19,1 m na 30,2 m na którym będzie można grać w koszykówkę i siatkówkę. Oprócz tego wybudowane zostanie zaplecze sanitarne i szatnie. Wszystko  będzie ogrodzone i oświetlone.

- Mamy nadzieję, że z boiska będą korzystać nie tylko uczniowie szkoły, ale także młodzież mieszkająca na pobliskim osiedlu. Zależy nam na tym, aby ten Orlik podobnie jak nasz obiekt przy I Liceum Ogólnokształcącym był dostępny dla wszystkich chętnych – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Całkowity koszt budowy wyniesie nieco ponad  963 tys. zł, z czego 33% to wkład starostwa, reszta pochodzi z budżetu województwa i budżetu państwa. Przypomnijmy, że to już drugi Orlik budowany przez Powiat Sanocki. Pierwszy taki obiekt oddano jesienią ubiegłego roku przy I LO w Sanoku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.