Są pieniądze na zagraniczne staże!

24-10-2012

SANOK. W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkół nr 1 będzie realizował kolejny projekt zagranicznych staży zawodowych, na których realizacje udało się pozyskać  78 968 EUR (317 056,52 zł). 

Tym razem na staże do Plymouth w Wielkiej Brytanii wyjadą uczniowie technikum logistycznego i technikum ekonomicznego.

Młodzież będzie realizowała innowacyjny program praktyk wzbogacony o dodatkowe treści i umiejętności wykraczające poza obowiązujący program praktyki. Staż będzie realizowany na różnych stanowiskach pracy w firmach angielskich, zgodnie ze standardami obowiązującymi w UE. Uczniowie będą mieli stały kontakt z nowoczesną bazą technologiczną i informatyczną, wykwalifikowanym personelem oraz wymagającym klientem.

Młodzież z technikum logistycznego będzie pracować z wykorzystaniem najnowszych systemów EDI,  RFID, VMI, co na pewno zwiększy ich szanse na rynku pracy.

Młodzież z technikum ekonomicznego zdobędzie umiejętność posługiwania się nowoczesnymi programami informatycznymi z zakresu obsługi księgowej, kadr i płac, gospodarki magazynowej.

Dodatkową korzyścią dla uczniów będzie podniesienie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, w tym opanowanie słownictwa zawodowego.

źródło: ZS 1 Sanok
materiał nadesłany

 

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.