REKLAMA

Mieszkańcy powiatu brzozowskiego padli ofiarą oszustwa internetowego

POWIAT BRZOZOWSKI. W poniedziałek  (22 października) dwaj mieszkańcy powiatu brzozowskiego poinformowali Policję o tym, że padli ofiarą oszustwa internetowego. Mężczyźni do chwili obecnej nie otrzymali zakupionego towaru.

Policja przestrzega przed tym zagrożeniem i apeluje o zachowanie ostrożności podczas internetowych zakupów.

Wczoraj około godz. 14, do brzozowskiej komendy zgłosił się mężczyzna. 24-letni mieszkaniec Brzozowa oświadczył, że padł ofiarą oszustwa internetowego. W wyniku tej transakcji stracił pieniądze w kwocie 1000 zł. Do oszustwa doszło 17 października br. Mężczyzna przeglądając serwis internetowy z zamiarem kupna samochodu zainteresował się jednym z ogłoszeń. Chcąc zakupić samochód, zgodnie z poleceniem sprzedającego, przelał na jego konto zaliczkę. Po przelewie, sprzedający wyłączył swój telefon komórkowy i nie odpisywał na maile. Wówczas 24-latek zorientował się, że padł ofiarą oszustwa.

Tego samego dnia, po godz. 15 do dyżurnego Policji zgłosił się kolejny mężczyzna. Z relacji 30-latka wynikało, że on również został oszukany podczas internetowych zakupów. Policjanci w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że zapłacił za wybrany na aukcji internetowej towar. Do transakcji doszło 2 października. I tym przypadku nie została ona pomyślnie zrealizowana, a kontakt ze sprzedającym urwał się.

Przestrzegamy przed tym zagrożeniem, apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas internetowych zakupów. Kupujmy tylko u sprawdzonych i pewnych sprzedawców. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję.

źródło: KPP Brzozów

24-10-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.