Sanoccy Strzelcy podbijają Gruzję

GRUZJA. Aktualnie strzelecka wyprawa przybyła do Gruzji. Po przybyciu spotkano się z Dyrektor Szkoły Polskiej w Tbilisi z Nukri Gabuni i uczestnicy wyprawy przekazali na jej ręce kilka książek i książeczek dla dzieci uczących się w szkole.

 

Jednocześnie umawiając się na dłuższe spotkanie z  Dyrektor za kilka dni (tematem rozmowy m.in byłoby odwiedzenie przez Polskie dzieci z Tbilisi naszego grodu nad Sanem w czasie ich pobytu w Polsce). Następnie grupa rozpoczęła zwiedzanie tego pięknego kraju od poznania najważniejszych zabytków Tbilisi.

Zwiedzając zamek położony nad miastem można było również zobaczyć rezydencję Bidzina Ivanishvili miliardera którego majątek jest szacowany na ok. 7 mld $, czyli więcej niż dochód narodowy Gruzji, ale oprócz tego z wieżyczek zamku można było zobaczyć panoramę miasta.

Następnie uczestnicy zwiedzali zakamarki starego miasta aż do wieczora gdzie po wieczornej kolacji w jednym z małych lokalików odbyli wieczorny spacer który był wytchnieniem po upalnym dniu.

Na prośbę grupy spędziliśmy dzień w Tbilisi poznając jego zakamarki (przy okazji kupując bilety do Zugidi), zwiedzanie zakończyliśmy nad jez. Żółwim. W międzyczasie poznaliśmy mnóstwo pomocnych Gruzinów w tym m.in parę lekarzy z WHO, którym jesteśmy niezmiernie wdzięczni za podwiezienie nas „ładnych” kilka kilometrów w stronę Parku Etnograficznego

Zwiedzając mieliśmy okazję zobaczyć architekturę której na co dzień nie widzą turyści którzy pędzą tylko po atrakcjach turystycznych. Które jednak i my powinniśmy zobaczyć dlatego jutro wcześnie rano wybieramy się do Dawid Garedży z której to wyprawy przywieziemy plon w postaci zdjęć.

źródło: Strzelec Sanok

 

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."