REKLAMA
REKLAMA

Wakacyjny sukces uczennicy Ekonomika

SANOK. Wiosną 2012 roku Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie wraz z Fundacją Wspólnota Pokoleń ogłosili konkurs  historyczny dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Celem trzeciej  już edycji tego konkursu było zaprojektowanie karty z albumu poświęconej ofiarom zbrodni katyńskiej, na temat których IPN ma niewiele danych. Należało dotrzeć do materiałów źródłowych, dokumentów osobistych, listów, rodzin ofiar, pamiątek.

Na wakacjach Instytut Pamięci Narodowej ogłosił wyniki konkursu. Ku wielkiej radości społeczności Ekonomika uczennica szkoły Karolina Kubowicz została jego laureatką. Spośród nadesłanych 509 prac jej opracowanie zostało wyróżnione i wraz z 38 innymi laureatami zdobyła główną nagrodę. Warto wspomnieć, że w konkursie brało udział 570 uczniów ze 147 szkół z Polski i spoza jej granic.

Jako zwyciężczyni konkursu wraz z prowadzącą ją nauczycielką historii – Joanną Albigowską w nagrodę pojadą na wycieczkę  do Rosji i Białorusi. Oprócz miejsc pamięci pomordowanych Polaków takich jak Katyń, czy Miednoje zwiedzą m.in. Smoleńsk, Mińsk oraz Moskwę. W gronie laureatów tego prestiżowego konkursu są jeszcze z Podkarpacia trzy licea ogólnokształcące: z Łańcuta, Rzeszowa i Dębicy.

 

źródło: Zespół Szkół nr 1 w Sanoku

20-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)