Sanok czwartą gminą miejską Podkarpacia!

SANOK. Miasto Sanok zajęło czwarte miejsce wśród gmin miejskich w Rankingu Gmin Podkarpacia. Jest on organizowany przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie.

Jest to ranking niezależny, gdyż sporządzany przez MISTiA na podstawie danych uzyskanych z Urzędu Statystycznego w Rzeszowie. Jego ideą jest wyłonienie i promowanie wyróżniających się gmin.

Gminy oceniane były pod kątem potencjału, aktywności i wyników osiąganych w sferze gospodarczej i społecznej, m.in. – w przeliczeniu na 1 mieszkańca – dochodów własnych, wydatków inwestycyjnych i majątkowych, wydatków na administrację publiczną, pozyskanych środków europejskich, ilości podmiotów gospodarczych na 1 tys. mieszkańców, a także udzielonych noclegów, czytelników bibliotek, czy wyników sprawdzianów szóstoklasistów i gimnazjalistów.

- Cieszy fakt, że Sanok znalazł się wśród podkarpackiej samorządowej ekstraklasy. Cały czas pracujemy, pozyskujemy środki zewnętrzne, które przeznaczamy na szereg inwestycji. Dzięki nim naszym mieszkańcom żyje się lepiej, a i turyści chętnie odwiedzają Sanok, który zmienia swoje oblicze, prężnie się rozwija – mówi dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Warto przypomnieć, że w Sanoku obecnie prowadzone są inwestycje o wartości prawie 150 mln zł, na realizacje których władze miasta pozyskały dofinansowanie z różnych źródeł zewnętrznych.

Agnieszka Frączek
źródło: Urząd Miasta w Sanoku

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."