REKLAMA
REKLAMA

Dzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Sanoku

SANOK. 22 października 2012r. w dniu wspomnienia inauguracji pontyfikatu papieża, największego z Polaków bł. Jana Pawła II, Szkoła Podstawowa nr 6 już po raz 14-ty obchodziła Dzień Patrona, którym jest bł. Jan Paweł II.

Uroczystości rozpoczęto mszą św. w Kościele Parafialnym w dzielnicy Olchowce. Po mszy św., w szkole uczniowie pieśnią i słowem przybliżyli sylwetkę Patrona Szkoły, wprowadzając zebranych w chwile zadumy nad słowami Ojca Świętego.

Uroczysty montaż słowno – muzyczny przygotowały panie: J. Struś i R. Handermander wraz z zespołem wokalno – instrumentalnym „Marakasy’, solistkami z klas starszych: P. Michniak, J. Kawą, W. Dżugan i K. Trybałą oraz z członkami Koła Przyjaciół Biblioteki.

Podczas uroczystości wręczono nagrody książkowe uczniom wyróżnionym w konkursie plastycznym pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Rodziny” ufundowane przez ks. dr J. Rogulę.

W kategorii klas O – III –  I miejsce zajął zespół uczniów kl. I w składzie: S. Dejena, O. Łańko, J. Wywrot, D. Dzięgałło, M. Pałys. Wyróżnienie przyznano ucz. kl. III K. Hnat.

W kategorii klas IV – VI –  I miejsce zajęła ucz. Kl. Vb K. Kurosz, wyróżnienie przyznano ucz. Kl. IV D. Śnieżek.

Prace uczniów stanowiły scenografię uroczystości. Jednym z punktów programu obchodów Święta Szkoły, a zarazem chyba najważniejszym było włączenie się rodziców i uczniów w akcję charytatywną Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” poprzez sprzedaż pysznych „kremówek papieskich” własnego wypieku. Pieniądze zgromadzone ze sprzedaży w kwocie 634,70 zł  zostaną wpłacone na konto Fundacji .

Dyrektor szkoły p. B. Zdybek i grono pedagogiczne składa podziękowania Rodzicom za zaangażowanie się w szkolne obchody Dnia Patrona.

źródło: SP 6 Sanok

24-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)