REKLAMA
REKLAMA

Dzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Sanoku

SANOK. 22 października 2012r. w dniu wspomnienia inauguracji pontyfikatu papieża, największego z Polaków bł. Jana Pawła II, Szkoła Podstawowa nr 6 już po raz 14-ty obchodziła Dzień Patrona, którym jest bł. Jan Paweł II.

Uroczystości rozpoczęto mszą św. w Kościele Parafialnym w dzielnicy Olchowce. Po mszy św., w szkole uczniowie pieśnią i słowem przybliżyli sylwetkę Patrona Szkoły, wprowadzając zebranych w chwile zadumy nad słowami Ojca Świętego.

Uroczysty montaż słowno – muzyczny przygotowały panie: J. Struś i R. Handermander wraz z zespołem wokalno – instrumentalnym „Marakasy’, solistkami z klas starszych: P. Michniak, J. Kawą, W. Dżugan i K. Trybałą oraz z członkami Koła Przyjaciół Biblioteki.

Podczas uroczystości wręczono nagrody książkowe uczniom wyróżnionym w konkursie plastycznym pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Rodziny” ufundowane przez ks. dr J. Rogulę.

W kategorii klas O – III –  I miejsce zajął zespół uczniów kl. I w składzie: S. Dejena, O. Łańko, J. Wywrot, D. Dzięgałło, M. Pałys. Wyróżnienie przyznano ucz. kl. III K. Hnat.

W kategorii klas IV – VI –  I miejsce zajęła ucz. Kl. Vb K. Kurosz, wyróżnienie przyznano ucz. Kl. IV D. Śnieżek.

Prace uczniów stanowiły scenografię uroczystości. Jednym z punktów programu obchodów Święta Szkoły, a zarazem chyba najważniejszym było włączenie się rodziców i uczniów w akcję charytatywną Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” poprzez sprzedaż pysznych „kremówek papieskich” własnego wypieku. Pieniądze zgromadzone ze sprzedaży w kwocie 634,70 zł  zostaną wpłacone na konto Fundacji .

Dyrektor szkoły p. B. Zdybek i grono pedagogiczne składa podziękowania Rodzicom za zaangażowanie się w szkolne obchody Dnia Patrona.

źródło: SP 6 Sanok

24-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)