Sanok gospodarzem mistrzostw świata w lodowej odmianie żużla?

ICE SPEEDWAY. Po sukcesie przy organizacji sześciu edycji turnieju ICE Racing Sanok Cup, finału Mistrzostw Europy i czterokrotnie rund kwalifikacyjnych Indywidualnych Mistrzostw Świata, sanocki tor lodowy może wkrótce zostać miejscem walki o medale w światowym czempionacie drużyn.

Stosowne działania podjęli już promotorzy ICE Racing Team Polska – Paweł Ruszkiewicz i Włodzimierz Szkudlarek wraz z burmistrzem Sanoka, Wojciechem Blecharczykiem.

Jeżeli te starania zakończą się powodzeniem, sympatycy lodowej odmiany speedwaya będą mogli być świadkami prawdopodobnie największego wydarzenia w dziejach polskiego ICE Racingu.

Wiele razy udowodniliśmy, że potrafimy zorganizować zawody na poziomie światowym, czym zasłużyliśmy sobie na miano „stolicy polskiego ice speedwaya”. Dysponujemy odpowiednią  infrastrukturą, którą ciągle rozbudowujemy i ulepszamy. Corocznie osiągamy oglądalność kilkunastu milionów widzów w kraju i zagranicą. Jednak sukces organizacyjny to także wspaniali kibice i niepowtarzalna atmosfera miasta. My po prostu kochamy sport – powiedział Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Miasta Sanoka.

Organizatorzy zawodów wkroczyli już na ścieżkę formalną, która ma doprowadzić do uzyskania roli gospodarza FIM Team Icespeedway Gladiators World Championship (Drużynowych Mistrzostw Świata Lodowych Gladiatorów) w 2013 roku.

Zgłoszenie poprzez PZM trafiło do federacji światowej – FIM. Wszyscy zainteresowani przedstawiciele Komisji Wyścigów Torowych są „na tak”. Otwartą sprawą pozostaje formuła zawodów i liczba startujących drużyn, ale to wyjaśni się do połowy maja – podsumowuje Paweł Ruszkiewicz.

Foto: Tomasz Sowa

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."