SANOK: Groził bratu pistoletem!

26-06-2012

SANOK. W sobotę policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który groził swojemu bratu pozbawieniem życia. Mężczyzna trzymał w ręce przedmiot przypominający rewolwer. Po obezwładnieniu został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Dyżurny Policji odebrał w sobotę zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który przy użyciu broni groził swojemu bratu. Po przybyciu na miejsce policjanci zastali zgłaszającego. 42-letni mieszkaniec powiatu sanockiego oświadczył, że podczas robienia zakupów na ul. Dmowskiego w Sanoku podszedł do niego jego brat i po wyjęciu z kieszeni przedmiotu przypominającego rewolwer wypowiadał groźby pozbawienia życia. Mężczyzna obezwładnił swojego brata i zabrał mu broń, jednak nie zdołał go przytrzymać do przyjazdu Policji.

Funkcjonariusze, po zabezpieczeniu broni, która okazała się rewolwerem gazowym, udali się w pościg za napastnikiem. Na ul. Heweliusza zatrzymano sprawcę wydarzenia. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który tłumaczył, że chciał zrobić dowcip bratu.

FOTO: KPP SANOK

Obaj mężczyźni zostali przebadani na alkomacie. Pokrzywdzony miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, sprawca natomiast prawie 3 promile.

Policjanci osadzili sprawcę w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia stosownych wyjaśnień.

Wczoraj podczas przeszukania w mieszkaniu sprawcy dodatkowo znaleziono naboje do broni palnej oraz nóż własnej konstrukcji typu „maczeta”.

 

KPP SANOK

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.