REKLAMA
REKLAMA

Kontynuacja akcji „Przywracamy historię do szkół”

SANOK – Akcja „Przywracamy historię do szkół” prowadzona jest w powiecie. 614 podpisów zebrano w ostatnią niedzielę w parafii Przemienienia Pańskiego w Sanoku oraz w trakcie indywidualnych zbiórek. Akcja zbierania podpisów trwa w Tarnawie Dolne a  w najbliższą niedzielę odbędzie w Zahutyniu.

W Sanoku prowadzona jest akcja „Przywracamy lekcje historii do szkół”. Organizują ją wspólnie cztery organizacje: Ziemia-Sanocka.PL, Solidarna Polska, TG Sokół i sanocki oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Przedstawiciele tych organizacji zbierają podpisy na listach poparcia dla Obywatelskiego Projektu Ustawy o zmianie Ustawy o systemie oświaty. Projekt ten zakłada naukę historii w liceach i technikach w wymiarze 180 godzin w trzyletnim cyklu nauczania (po 2 godz. tygodniowo). Dodatkowo wnosi o zwiększenie wymiaru godzin tego przedmiotu do 165 (obecnie jest 130) w klasach IV – VI szkoły podstawowej.

W zeszłym tygodniu zbieranie podpisów odbywała się w parafii NSPJ na Posadzie. Zebrano wówczas około 440 podpisów.

Źródło: Ziemia-Sanocka.pl

26-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)